Rozmowa z dr. Marcinem Grabowskim w serwisie Visegard Plus

28.05.2015
W serwisie Visegrad Plus ukazała się rozmowa z dr. Marcinem Grabowskim ws. zaangażowania Chin w Europie Środkowo-Wschodniej.
więcej o Rozmowa z dr. Marcinem Grabowskim w serwisie Visegard Plus

Bezpieczeństwo narodowe we współczesnym świecie

25.05.2015
20 maja 2015 roku odbyła się trzecia z cyklu debat organizowanych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych był reprezentowany przez dr hab. Artura Gruszczaka, prof. UJ, który wystąpił w roli prelegenta oraz przez dr hab. Marka Czajkowskiego, który moderował dyskusję. Udział w debacie wzięli także goście spoza Wydziału – wybitni specjaliści w zakresie bezpieczeństwa: gen. prof. dr hab. Bolesław Balcerowicz z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr hab. Jarosław Gryz, prof. AON z Instytutu Bezpieczeństwa Państwa Akademii Obrony Narodowej.
więcej o Bezpieczeństwo narodowe we współczesnym świecie

12.05.2015
W dniach 21-22 kwietnia 2015 r. odbyła się międzynarodowa konferencja, zorganizowane przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ we współpracy z Instytutem Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ pt.: North Africa in the Process of Change: Political, Legal, Social and Economic Transformations. W konferencji udział wzięło 40 prelegentów reprezentujących ośrodki naukowo-badawcze Francji, Włoch, Hiszpanii, Algierii, Tunezji, Maroka, Egiptu oraz Polski.
więcej o "North Africa in the Process of Change: Political, Legal, Social and Economic Transformations"

Doświadczenia i wyzwania integracji europejskiej Gruzji – relacja z konferencji

09.05.2015
Kilkudziesięciu naukowców z Gruzji i Polski wzięło udział w obradach konferencji narodowej „Geopolityczne dylematy. Uwarunkowania i perspektywy europejskiej integracji Gruzji", która odbyła się 24 kwietnia br. na Państwowym Uniwersytecie w Tbilisi.
więcej o Doświadczenia i wyzwania integracji europejskiej Gruzji – relacja z konferencji

Sympozjum "Wiarygodność wyborów samorządowych 2014: analiza ilościowa"

10.06.2015
Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ, Wydział Matematyki i Informatyki UJ, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ mają przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w Sympozjum "Wiarygodność wyborów samorządowych 2014: Analiza ilościowa".
więcej o Sympozjum "Wiarygodność wyborów samorządowych 2014: analiza ilościowa"