27.08.2015
W dniu 12 czerwca 2015 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji geopolitycznej i wyzwaniom dla bezpieczeństwa w Europie Wschodniej i na Kaukazie Południowym ze szczególnym uwzględnieniem roli Polski i Niemiec w tym procesie. Konferencja była częścią międzynarodowego projektu badawczego, realizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Uniwersytet Europejski Viadrina w ramach konsorcjum uczelni z państw Partnerstwa Wschodniego.
więcej o The Geopolitical Situation and Security Challenges in the Eastern Europe and The Caucasus. The Role of Poland and Germany

12.07.2015
Z przyjemnością informujemy, że dr Adam Kirpsza z Katedry Studiów nad Procesami Integracyjnymi, autor pracy pt. „Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej z perspektywy konstruktywistycznego programu badawczego", został zwycięzcą pierwszej edycji konkursu Polskiego Towarzysztwa Studiów Europejskich na najlepszą pracę doktorską z zakresu studiów europejskich.
więcej o Dr Adam Kirpsza zwycięzcą I edycji konkursu PTSE na najlepszą pracę doktorską z zakresu studiów europejskich

Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych RP dla absolwenta INPiSM UJ

21.09.2015
więcej o Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych RP dla absolwenta INPiSM UJ

I Seminarium Lwowsko-Krakowskie – relacja z wydarzenia

10.07.2015
W dniach 19-20 czerwca z inicjatywy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ zorganizowane zostało I Seminarium Lwowsko-Krakowskie. Jest to nowy projekt naukowy realizowany przez WSMiP UJ oraz Państwowy Uniwersytet im. Iwana Franki we Lwowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.
więcej o I Seminarium Lwowsko-Krakowskie – relacja z wydarzenia

Debata oksfordzka "Team Europe goes Oxford"

07.07.2015
27 maja 2015 r. pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w Starej Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się debata oksfordzka "Team Europe goes Oxford". W debacie zmierzyły się drużyny studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.
więcej o Debata oksfordzka "Team Europe goes Oxford"