26.06.2015
26 i 27 maja 2015 r. w Skopje w Macedonii odbyła się konferencja Macedonia i Polska w trakcie procesów modernizacji w XIX-XXI w. Historia – Polityka – Język – Kultura – Literatura. Wydarzenie było już 8. spotkaniem naukowców i doktorantów z Polski i Macedonii, będące wyrazem długoletniej współpracy Katedry Historii Współczesnej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutem Narodowej Historii w Skopju.
więcej o Międzynarodowa konferencja „Macedonia i Polska w trakcie procesów modernizacji w XIX-XXI w. Historia-Polityka-Język-Kultura-Literatura"

21.06.2015
więcej o Nagroda dla mgr Aleksandy Zdeb za najlepszy doktorancki artykuł naukowy w kategorii Bałkany

20.06.2015
Konferencja ma na celu umożliwienie spotkania szerokiej grupie przedstawicieli środowiska akademickiego, rządu oraz biznesu w celu promocji i rozwoju interdyscyplinarnego dialogu, który prowadziłby do odnalezienia efektywnych rozwiązań problemów, w obliczu których stoi społeczeństwo globalne, a także, na ile to możliwe, stworzenie możliwości podniesienia poziomu bezpieczeństwa w skali międzynarodowej.
więcej o Interdisciplinary Approaches to Security in the Changing World - międzynarodowa konferencja naukowa

Pierwsze miejsce naszego Wydziału w rankingu "Perspektyw"

12.06.2015
W Rankingu Kierunków Studiów magazynu „Perspektywy Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ został uznany najlepszą jednostką w Polsce kształcącą w kategorii kulturoznawstwo i wiedza i regionach. W kategorii politologia i stosunki międzynarodowe UJ zajął II miejsce!
więcej o Pierwsze miejsce naszego Wydziału w rankingu "Perspektyw"

11.06.2015
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w ramach konsorcjum uczelni z państw Partnerstwa Wschodniego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji pt. "Sytuacja geopolityczna i wyzwania dla bezpieczeństwa w regionie Europy Wschodniej i na Kaukazie. Rola Polski i Niemiec"
więcej o Sytuacja geopolityczna i wyzwania dla bezpieczeństwa w regionie Europy Wschodniej i na Kaukazie. Rola Polski i Niemiec