Naukowcy o problemach i wyzwaniach integracji europejskiej Mołdawii

12.04.2015
Kilkudziesięciu naukowców z Mołdawii, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina wzięło udział w obradach konferencji narodowej „Geopolityczne dylematy. Problemy i wyzwania integracji europejskiej Mołdawii", która odbyła się 6 marca br. na Państwowym Uniwersytecie w Kiszyniowie.
więcej o Naukowcy o problemach i wyzwaniach integracji europejskiej Mołdawii

Promocja książki dr hab. Beaty Kosowskiej-Gąstoł

06.03.2015
4 marca, na pierwszym z serii spotkań promujących dorobek naukowy pracowników Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ gościem wieczoru była Pani dr hab. Beata Kosowska-Gąstoł, autorka monografii pt. "Europejskie partie polityczne jako organizacje wielopoziomowe. Rozwój, struktury, funkcje", wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Promocja książki dr hab. Beaty Kosowskiej-Gąstoł

Odszedł prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

13.02.2015
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 13.02.2015 r. odszedł Prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz.
więcej o Odszedł prof. dr hab. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

12.04.2015
Wchodzący w skład Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych został liderem międzynarodowego konsorcjum, realizującego projekt badawczy „Geopolityczne dylematy. Polska i Niemcy a procesy i wyzwania europeizacji w Europie Wschodniej i Kaukazie".
więcej o Instytut wraz z WSMiP UJ liderem międzynarodowego konsorcjum uczelni państw Partnerstwa Wschodniego i Niemiec

28.12.2014
W dniach 17-18 grudnia 2014 roku Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwem Komponentu Wojsk Specjalnych zorganizował międzynarodową konferencję naukowo-szkoleniową "New Security Challenges and Their Influence on Leaders' Development and Education".
więcej o Międzynarodowa konferencja "New Security Challenges and Their Influence on Leaders' Development and Education"