Programy Stypendialne

Dzisiejsze studiowanie to nie tylko książki. W trakcie trwania studiów kładzie się również nacisk na zbieranie doświadczeń oraz nabywanie umiejętności poruszania się w globalizującym się świecie. Jedną z możliwości uczenia się mobilności jest udział w programach oferujących wyjazdy zagraniczne.

Studiujący w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, mają możliwość wzięcia udziału w toku studiów w różnych programach stypendialnych zarówno międzynarodowych jak i krajowych. Poniżej znajdują się krótkie informacje o tych najcześciej wybieranych  przez naszych studentów. Oferta stypendialna jest oczywiście znacznie bogatsza.

Aby zasięgnąć więcej informacji należy odwiedzić strony jednostek UJ sprawujących opiekę nad programami oraz biorącymi w nich udział studentami. Należą do nich przede wszystkim Biuro Obsługi Studentów Zagranicznych, Dział Współpracy Międzynarodowej oraz Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Miedzynarodowej. Odnośniki do wyżej wspomnianych znajdują się po prawej stronie w menu "Zobacz również".

Warto również śledzić newslettery oraz tablice ogloszeń, gdyż w trakcie roku akademickiego nierzadko pojawiają się oferty wyjazdowe nie mieszczące się w ramach cyklicznych programów. Z całą pewnością każdy studiujący w INPiSM znajdzie coś dla siebie.