14.06.2014
Zapraszamy do uczestnictwa w trzeciej edycji trójstronnej polsko-niemiecko-francuskiej szkoły letniej w Genshagen, poświęconej tematowi Unii Europejskiej w świecie wielobiegunowym - niemieckim, francuskim i polskim perspektywom na działania zewnętrzne UE. Termin naboru kandydatów upływa 22 czerwca 2014 r.
więcej o The European Union in a Multipolar World - Trilateral Summer School for Polish, French and German students

02.06.2014
Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ ma zaszczyt zaprosić na wykład otwarty dra Andrzeja Jóźwiaka pt.: "Ewolucja operacji pokojowych z perspektywy praktyki zakończonych i bieżących misji ONZ, NATO oraz koalicji chętnych"
więcej o Wykład dra Andrzeja Jóźwiaka pt. "Ewolucja operacji pokojowych z perspektywy praktyki zakończonych i bieżących misji ONZ, NATO oraz koalicji chętnych"

31.05.2014
Celem konkursu jest promocja i upowszechnianie problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego państwa wśród młodzieży i kadry akademickiej, zwiększenie świadomości społecznej w tym zakresie oraz profilaktyka i edukacja na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i jego porządku konstytucyjnego.
więcej o Konkurs Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na najlepszą pracę licencjacką/magisterską z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego państwa

30.05.2014
W imieniu krakowskiego oddziału PTSM mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium "Kryzys na Ukrainie - uwarunkowania i konsekwencje", które rozpocznie się 3 czerwca 2014 roku (wtorek) o godzinie 16:00 w sali nr 30 (pierwsze piętro) Collegium Novum przy ulicy Gołębiej 24. Seminarium poprowadzi prof. dr hab. Andrzej Mania, przewodniczący krakowskiego oddziału i wiceprzewodniczący Zarządu Głównego PTSM, a wystąpienia wygłoszą dr Agnieszka Bryc (UMK w Toruniu) oraz dr Piotr Bajor (UJ).
więcej o Kryzys na Ukrainie - uwarunkowania i konsekwencje. Seminarium Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych

28.05.2014
Dr Agnieszka Nitszke zaprasza pracowników, studentów i doktorantów na spotkanie z Mirosławem Wróblewskim – Dyrektorem Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, a także członkiem zarządu Agencji Praw Podstawowych UE (FRA), który wygłosi wykład pt. Prawa podstawowe w Polsce i w Unii Europejskiej. Wykład poświęcony będzie przedstawieniu roli i znaczenia Agencji Praw Podstawowych UE (FRA) oraz przybliżeniu postanowień Karty Praw Podstawowych. Spotkanie odbędzie się 2 czerwca 2014 r. (poniedziałek) w godzinach 12.45-14.15 w s. 305 ul. Krupnicza 2.
więcej o Prawa podstawowe w Polsce i w Unii Europejskiej - wykład Dyrektora Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego w Biurze RPO