IV Festiwal Dyplomatyczny

16.05.2013
Kolejna edycja Festiwalu Dyplomatycz- nego przyciągnęła w mury Uniwersytetu Jagiellońskiego zarówno znamienitych prelegentów oraz gości, jak i przyszłych dyplomatów czy negocjatorów, którzy mierzyli swoje siły podczas Turnieju Negocjacyjnego. Potencjał tego wydarzenia sprawił, że w tym roku w Turnieju wzięło udział aż 16 drużyn z całej Polski, w tym zespoły Kół Naukowych, które uczestniczą w tym unikatowym projekcie już od pierwszej edycji. Drużyny walczyły o nagrodę główną, którą był, jak co roku, wyjazd do Brukseli przekazany przez Panią Różę Thun, europosłankę z ramienia Platformy Obywatelskiej.
więcej o IV Festiwal Dyplomatyczny

17.06.2013
24 maja w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się konferencja "Beyond Neptune Spear - SOF versus postmodern security threats" współorganizowana przez Dowództwo Wojsk Specjalnych oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych. Licznie zgromadzonych gości - generałów wojsk specjalnych krajów NATO, ambasadorów, konsulów, ministrów oraz badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powitali JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Dowódca Wojsk Specjalnych - gen. bryg. Piotr Patalong.
więcej o Beyond "Neptune Spear" – Special Operations Forces versus postmodern international security threats

20.04.2013
Dwudziestego marca 2013 minęła dziesiąta rocznica rozpoczęcia operacji Iraqi Freedom. Była to dobra okazja, aby podsumować z polskiej perspektywy konsekwencje tej interwencji państw koalicyjnych. Korzystając z niej, Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego UJ przy współpracy Koła Naukowego Amerykanistyki UJ oraz Bliskowschodniego Koła Naukowego UJ w ramach Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych zorganizowało debatę pt. „10-lecie operacji Iraqi Freedom. Ocena polskiego zaangażowania w Iraku."
więcej o Debata pt. "10-lecie operacji Iraqi Freedom. Ocena polskiego zaangażowania w Iraku"

03.04.2013
"Rywalizacja czy integracja: Kierunki rozwoju Azji i Pacyfiku w XXI wieku" to tytuł seminarium, które odbyło się 26 marca 2013 roku w Librarii Collegium Maius UJ. Zorganizowały go: Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych. W spotkaniu, które prowadził prof. dr hab. Andrzej Mania, prorektor UJ ds. dydaktyki i przewodniczący krakowskiego oddziału PTSM wzięli udział pracownicy i studenci UJ oraz goście z innych uczelni.
więcej o Seminarium "Rywalizacja czy integracja: Kierunki rozwoju Azji i Pacyfiku w początkach XXI wieku"

24.03.2013
14 marca 2013 r. w Sali Wystawowej "A" Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się spotkanie z Dowódcą Wojsk Specjalnych Panem gen. bryg. Piotrem Patalongiem. Tematyka wykładu była związana z organizacją i funkcjonowaniem polskich wojsk specjalnych.
więcej o Wykład Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotra Patalonga "Rola wojsk specjalnych w systemie bezpieczeństwa kraju"