24.09.2013
Dnia 12-13 czerwca 2013 roku w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Macedonia: oblicza konfliktów w XX i XXI wieku. Historia – polityka – język – kultura – media. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy: Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz Instytutu Historii UJ, Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Komisji Środkowoeuropejskiej Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o Sprawozdanie z Konferencji "Macedonia: oblicza konfliktów w XX i XXI wieku. Historia – polityka – język – kultura – media"

23.08.2013
Dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ opublikował artykuł “EU Intelligence-led Policing: The Case of Counter-terrorism Cooperation”. Tekst ten ukazał się w zbiorczej publikacji New Challenges for the EU Internal Security Strategy pod redakcją Marii O'Neill, Kena Swintona i Aarona Wintera. Książka ukazała się nakładem Cambridge Scholars Publishing w Newcastle upon Tyne.
więcej o Artykuł dr. hab. Artura Gruszczaka wydany w zbiorczej publikacji przez Cambridge Scholars Publishing

Unikalny projekt Wojsk Specjalnych i Uniwersytetu Jagiellońskiego

04.07.2013
"Ten jedyny w Polsce projekt to ogromna szansa dla polskich studentów. Jego wizja i rozmach zaskoczyły wszystkich. Komandosi oraz naukowcy budują specjalny think-tank, który będzie zapleczem do operacji prowadzonych przez polskich Specjalsów na całym świecie. Potrzebę współpracy Wojsk Specjalnych z kadra naukową UJ zrodziły względy praktyczne. – To prawdziwa sensacja na miarę XXI wieku – mówią jego twórcy."
więcej o Unikalny projekt Wojsk Specjalnych i Uniwersytetu Jagiellońskiego

INPiSM na Festiwalu Nauki

12.06.2013
W dniach 17-18 maja odbył się na Rynku Głównym Festiwal Nauki, podczas którego zaprezentował się Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Przedstawiciele Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, wraz z Instytutem Europeistyki oraz Instytutem Bliskiego i Dalekiego Wschodu zachęcali uczestników Festiwalu do zainteresowania się problematyką bezpieczeństwa narodowego, polityczną oraz stosunków międzynarodowych 18 maja.
więcej o INPiSM na Festiwalu Nauki

29.05.2013
Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Historii oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Komisja Środkowoeuropejska Polskiej Akademii Umiejętności mają zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji pt. Macedonia – oblicza konfliktów w XX i XXI wieku. Historia – polityka – język - kultura – media
więcej o Konferencja naukowa pt. Macedonia – oblicza konfliktów w XX i XXI wieku. Historia – polityka – język - kultura – media