Konferencja "Komunikowanie o bezpieczeństwie. Medialny obraz zagrożeń"

26.11.2014
INPiSM wspólnie z Onet.pl zapraszają do udziału w konferencji Komunikowanie o bezpieczeństwie. Medialny obraz zagrożeń. Konferencja organizowana jest przez Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ. Odbędzie się 1 grudnia br.
więcej o Konferencja "Komunikowanie o bezpieczeństwie. Medialny obraz zagrożeń"

Seminarium PTSM nt. Państwa Islamskiego

20.11.2014
27 listopada odbędzie się organizowane przez Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych seminarium poświęcone sytuacji na Bliskim Wschodzie w związku z działalnością Państwa Islamskiego. W ramach seminarium, które poprowadzi prof. dr hab. Andrzej Mania, wykład na temat roli Państwa Islamskiego dla sytuacji na Bliskim Wschodzie wygłosi dr Patrycja Sasnal, reprezentująca Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
więcej o Seminarium PTSM nt. Państwa Islamskiego

Stypendia wyjazdowe w ramach projektu ERANET-PLUS

10.11.2014
Do 19 grudnia 2014 r. trwa konkurs w ramach projektu ERANET PLUS (program ERASMUS MUNDUS), który oferuje stypendia na wyjazdy do rosyjskich ośrodków akademickich w roku 2015/2016.
więcej o Stypendia wyjazdowe w ramach projektu ERANET-PLUS

Wykład mjr. Jacka Kowalika, byłego dowódcy Zespołu Bojowego JW GROM

11.11.2014
INPiSM UJ oraz Sekcja Wojskowości i Konfliktów Zbrojnych KNBN UJ mają przyjemność zaprosić na spotkanie z Panem mjr. Jackiem Kowalikiem z Grupy Reagowania Antykryzysowego, byłym dowódcą Zespołu Bojowego JW GROM.
więcej o Wykład mjr. Jacka Kowalika, byłego dowódcy Zespołu Bojowego JW GROM

Wykład gościnny Prof. Belkacema Iratniego z Algiers University

04.11.2014
INPiSM UJ wraz z KNBN UJ zapraszają na wykład otwarty profesora Belkacema Iratniego, Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Algier 3 pt.: „Security dimensions in the sahel-saharan region: evolving threats, states' responses and external entanglements".
więcej o Wykład gościnny Prof. Belkacema Iratniego z Algiers University