Europaeum Summer School 2018 - nabór zgłoszeń

16.05.2018
Do 25 maja trwa nabór zgłoszeń na szkołę letnią organizowaną przez sieć wiodących uniwersytetów europejskich Europaeum. Szkoła letnia dedykowana jest dla studentów studiów magisterskich i dotyczyć będzie zmian, jakim podlega rynek pracy oraz czynnikom, które kształtować go będą w przyszłości.
więcej o Europaeum Summer School 2018 - nabór zgłoszeń

20.05.2018
Miło nam poinformować, że nasz pracownik dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego za najlepszą publikację o tematyce afrykanistycznej w 2017 roku w kategorii publikacja naukowa autora po uzyskaniu habilitacji za książkę pt. "Konteksty dysfunkcyjności państw Afryki Subsaharyjskiej", Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2017 r.
więcej o Nagroda dla dr. hab. Roberta Kłosowicza, prof. UJ, za najlepszą publikację naukową o tematyce afrykanistycznej

02.05.2018
W dniu 13 marca br. w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się seminarium pt. "Studia nad polityką zagraniczną - obecny stan badań i perspektywy", zorganizowane przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych.
więcej o „Studia nad polityką zagraniczną - obecny stan badań i perspektywy” - relacja z seminarium

Dr Tomasz Pugacewicz otrzymał grant w ramach 13. edycji konkursów NCN

13.04.2018
Informujemy, że dr Tomasz Pugacewicz otrzymał grant w ramach 13. edycji konkursu SONATA Narodowego Centrum Nauki w Krakowie. Wyróżniony projekt nosi tytuł "Między centrum a peryferiami. Koncepcje teoretyczne Ludwika Ehrlicha na tle anglosaskiej nauki o stosunkach międzynarodowych w pierwszej połowie XX wieku".
więcej o Dr Tomasz Pugacewicz otrzymał grant w ramach 13. edycji konkursów NCN

Konflikt na Ukrainie - relacja z seminarium

30.03.2018
26 marca br. Zakład Bezpieczeństwa Narodowego UJ oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, zorganizowały seminarium naukowe poświęcone bieżącym uwarunkowaniom konfliktu na Ukrainie.
więcej o Konflikt na Ukrainie - relacja z seminarium