Dr Tomasz Pugacewicz otrzymał grant w ramach 13. edycji konkursów NCN

Informujemy, że w ramach 13. edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki w Krakowie, przeznaczonego dla osób rozpoczynających karierę naukową i posiadających już stopień naukowy doktora (konkurs SONATA), grantem został nagrodzony dr Tomasz Pugacewicz – pracownik naszego Instytutu. Wyróżniony projekt nosi tytuł "Między centrum a peryferiami. Koncepcje teoretyczne Ludwika Ehrlicha na tle anglosaskiej nauki o stosunkach międzynarodowych w pierwszej połowie XX wieku".

Dr Tomasz Pugacewicz – adiunkt w Katedrze Historii Dyplomacji i Polityki Międzynarodowej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Stopień doktora z nauk społecznych w zakresie nauk o polityce uzyskał z wyróżnieniem w styczniu 2015 r. na podstawie rozprawy pt.Mechanizmy kształtowania polityki zagranicznej USA wobec państw regionu Morza Kaspijskiego po 1991 roku napisanej pod opieką prof. Andrzeja Mani.W ramach staży zagranicznych przebywał m.in. jako wizytujący pracownik naukowy na Wydziale Zaawansowanych Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Waszyngtonie, Centrum Studiów Amerykanistycznych Uniwersytetu w Heidelbergu oraz Wydziale Nauk Politycznych Stanowego Uniwersytetu Nowego Jorku.

Autor kilkunastu tekstów naukowych, w tym monografii pt. Teorie polityki zagranicznej. Perspektywy amerykańskiej analizy polityki zagranicznej (Wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2017). W latach 2011-2014 zrealizował grant badawczy Narodowego Centrum Nauki związany z tematyką rozprawy doktorskiej. Uczestnik kilkunastu warsztatów, szkoleń lub szkół letnich, w tym zorganizowanych m.in. przezStowarzyszenie Studiów Międzynarodowych (ISA), Europejskiego Konsorcjum Badań nad Polityką (ECPR) i Fundację na rzecz Nauki Polskiej.W 2015 r. jako specjalista ds. bezpieczeństwa uczestniczył w Prezydenckim Programie Eksperckim "Laboratorium idei" skierowanym do młodych naukowców zainteresowanych doradzaniem w obszarach szczególnie ważnych z perspektywy urzędu Prezydenta RP.

Data opublikowania: 13.04.2018
Osoba publikująca: Michał Dulak