Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

listopad 2023

20231114
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Dyskusja wokół książki "Routledge Handbook of the Future of Warfare"

Data: 14.11.2023
Czas rozpoczęcia: 18:30
Miejsce: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, ul. Reymonta 4, s. 025
Organizator: Katedra Bezpieczeństwa Narodowego, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych
Kontakt: prof. Artur Gruszczak, artur.gruszczak@uj.edu.pl

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych zaprasza na dyskusję wokół książki Routledge Handbook of the Future of Warfare.

Dyskusja przebiegać będzie w dwóch częściach. W pierwszej prof. Artur Gruszczak, współredaktor tomu, przedstawi swoje doświadczenia i podzieli się praktycznymi uwagami i wskazówkami dotyczącymi przygotowania projektu publikacji, współpracy z wydawnictwem Routledge. Opowie także o kulisach powstawania książki, tworzeniu zespołu autorów oraz współpracy z tym 50-osobowym międzynarodowym gronem naukowców.

W drugiej części spotkania autorzy rozdziałów w Routledge Handbook of the Future of Warfare, będący zarazem pracownikami Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, podzielą się refleksjami na temat teraźniejszości i przyszłości wojen. Głos zabiorą: prof. Artur Gruszczak (wojna ponowoczesna), prof. Łukasz Kamieński (militarna neurostymulacja), prof. Marek Czajkowski (wojna w przestrzeni kosmicznej) i dr Paweł Ścigaj (dehumanizacja i dzikie wojny).

Debata będzie prowadzona w j. polskim. Zapraszamy do udziału Pracowników, Doktorantów i Studentów Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych.