Warsztaty dla młodych naukowców z Prof. Peterem J. Katzensteinem - relacja

01.06.2017
W dniu 23 maja 2017 r. w Sali pod Belkami Collegium Maius UJ odbyły się warsztaty z udziałem prof. Petera J. Katzensteina skierowane do młodych naukowców z Europy Środkowej i Wschodniej.
więcej o Warsztaty dla młodych naukowców z Prof. Peterem J. Katzensteinem - relacja

30.05.2017
23 maja 2017 r. w Auli Collegium Novum miał miejsce wykład prof. Petera J. Katzensteina z, należącego do prestiżowej Ligii Bluszczowej, Cornell University. Tematem wystąpienia były nowe kierunki polityki zagranicznej USA po wyborach z 2016 r.
więcej o Nowe kierunki polityki zagranicznej USA po wyborach z 2016 r. – relacja z wykładu prof. Petera J. Katzensteina

Afryka w innej odsłonie

28.05.2017
W dniu 24 maja zrealizowano projekt EXIT ROOM AFRYKA, który przygotowywany został przez cztery studentki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz grono pracowników naukowych jednostki w osobie dr hab. Roberta Kłosowicza, prof. UJ; dr Joanny Mormul oraz dr Magdaleny Trzcionki. Wydarzenie to miało charakter tradycyjnej konferencji i gry typu "exit room".
więcej o Afryka w innej odsłonie

22.05.2017
W dniu 15 maja 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyła się debata oksfordzka zorganizowana przez Katedrę Studiów nad Procesami Integracyjnymi INPiSM UJ w ramach projektu Jean Monnet Chair EUCRIS.
więcej o Debata oksfordzka: przystąpienie do strefy euro jest korzystne dla państwa członkowskiego - rozstrzygnięta!

Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne w Berlinie 2018

15.05.2017
Niemiecki Bundestag wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtów w Berlinie oraz Politechniką Berlińską zaprasza do skorzystania z trwającego pięć miesięcy Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego w Berlinie.
więcej o Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne w Berlinie 2018