Życzenia świąteczne

23.12.2020
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia radosnych, pogodnych, zdrowych i rodzinnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Życzymy Państwu, by ten okres był czasem spędzonym z najbliższymi, w rodzinnym gronie, a świąteczna atmosfera przyćmiła choć na chwilę bieżące, trudne uwarunkowania życia naszej wspólnoty akademickiej.
więcej o Życzenia świąteczne

Nagroda naukowa PAN dla prof. dr hab. Andrzeja Mani

10.12.2020
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Pan Prof. dr hab. Andrzej Mania otrzymał nagrodę naukową Wydziału I Nauk Humanistycznych Polskiej Akademii Nauk w dziedzinie nauk politycznych. Nagroda przyznana została za publikację pt. "Department of State i Foreign Service w polityce zagranicznej USA lat gorącej i zimnej wojny 1939-1989".
więcej o Nagroda naukowa PAN dla prof. dr hab. Andrzeja Mani

04.12.2020
W naszym Instytucie powstaje studencka grupa badawcza zajmująca się problematyką eksploracji i eksploatacji przestrzeni kosmicznej z punktu widzenia nauk politycznych. Zapraszamy chętnych do udziału.
więcej o Jagiellonian Space Studies Task Group - zaproszenie do udziału w projekcie studenckim

30.11.2020
Uprzejmie informujemy, że 30 listopada br. w portalu internetowym BiznesAlert.pl ukazała się analiza autorstwa dr. Tomasza Pugacewicza poświęcona przyszłej zagranicznej polityce gospodarczej Joe Bidena.
więcej o Prognoza polityki gospodarczej USA wobec Polski – analiza dr. Tomasza Pugacewicza w serwisie ekonomiczny BiznesAlert.pl

Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki

27.11.2020
Z wielką radością informujemy, że mgr Michał Rekowski, doktorant w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, otrzymał grant badawczy Narodowego Centrum Nauki (NCN) w ramach konkursu PRELUDIUM 19.
więcej o Michał Rekowski laureatem konkursu Narodowego Centrum Nauki