Jagiellonian Space Studies Task Group - zaproszenie do udziału w projekcie studenckim

W naszym Instytucie powstaje studencka grupa badawcza zajmująca się problematyką eksploracji i eksploatacji przestrzeni kosmicznej z punktu widzenia nauk politycznych. Zajmujemy się analizą tego w jaki sposób zwiększająca się skala wykorzystania przestrzeni kosmicznej wpływa na "ziemskie" sprawy ludzkości. Interesują nas wszystkie perspektywy badawcze nauk politycznych i nauki o bezpieczeństwie, od analizy stereotypów, roli mediów i przestrzeni informacyjnej, poprzez gospodarkę światową, problemy polityczne (wewnętrzne i międzynarodowe), do tematyki związanej z bezpieczeństwem międzynarodowym i narodowym poszczególnych państw. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu, który w założeniu ma doprowadzić do pozyskania funduszy w ramach programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza, jest dr hab. Marek Czajkowski, prof. UJ.

Dalsze szczegóły w załączonej ulotce.

Zapraszamy do kontaktu, chętnych prosimy o wiadomość marek.czajkowski@uj.edu.pl. Chcielibyśmy się spotkać na pierwszą sesję roboczą za pomocą MSTeams jeszcze przed świętami.

Data opublikowania: 04.12.2020
Osoba publikująca: Michał Dulak