Zaproszenie do udziału w bezpłatnej szkole letniej "In Between? - w poszukiwaniu niewidocznych granic"

Zachęcamy do udziału w bezpłatnej międzynarodowej szkole letniej "In Between?", która koncentruje się na badaniu terenów pogranicznych we współczesnej Europie oraz ich skomplikowanej historii i pamięci.

Projekt odbędzie się w dniach 2-13 września 2024 r. w Polsce, Estonii i Finlandii.

Studenci wezmą udział w warsztatach z historii mówionej, nagrywania dźwięku i tworzenia podcastów. Następnie uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, z których każda uda się do jednego z regionów przygranicznych - estońsko-fińskiej granicy morskiej lub na Mazury. Podczas tygodniowych wyjazdów studyjnych poznają historię i wyjątkowość regionów poprzez wycieczki z przewodnikiem, spotkania z lokalnymi ekspertami i wywiady z mieszkańcami. Wyniki swoich badań studenci zaprezentują w formie krótkiego podcastu artystycznego.
Zapraszamy do składania aplikacji studentów kierunków humanistycznych i artystycznych w wieku 18-26 lat.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 maja 2024 r.

Szczegóły programu
Więcej informacji - https://enrs.eu/edition/inbetween2024.