Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konkurs na wyjazdy semestralne i roczne do Uniwersytetu w Edynburgu [aktualizacja 21.09.2023]

Konkurs na wyjazdy semestralne i roczne do Uniwersytetu w Edynburgu

Otwieramy dodatkowę turę konkursu na wyjazdy semestralne i roczne do Uniwersytetu w Edynburgu - teraz tylko na wyjazd w semestrze letnim. Ze względu na wydziałowy charakter umowy bilateralnej z uczelnią partnerską, rekrutacja odbywa się w ramach Wydziału i jest otwarta dla Wszystkich Studentek i Studentów studiów I stopnia, którzy ukończyli pierwszy rok studiów.

Uczelnia partnerska zwalnia Osoby przyjeżdżające z obowiązku uiszczenia czesnego, wszystkie pozostałe koszty mobilności ponosi jednak Osoba wyjeżdżająca.

Warunkiem minimum jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2 oraz średnia na poziomie minimum 4,0 udokumentowana zaświadczeniem z Sekretariatu.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji poprzez formularz dostępny na stronie https://forms.office.com/e/Ss2ZaKT1VJ  w nieprzekraczalnym terminie 28 września.

Szczegółowe zasady konkursu w załączniku.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Dr Małgorzatą Kułakowską, koordynatorką umowy.

Zasady konkursu

Konkurs na wyjazdy semestralne i roczne na studia licencjackie do Uniwersytetu w EdynburguKonkurs będzie ogłaszany corocznie. Jeżeli w kwietniowej rekrutacji nie zostaną wyczerpane wszystkie miejsca, zostanie ogłoszona dodatkowa tura konkursu, we wrześniu, obejmująca jedynie wyjazdy na semestr letni zbliżającego się roku akademickiego

  1. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy Studenci i Studentki studiów I stopnia Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, z zastrzeżeniem, że realizowane przedmioty będą mieścić się w ramach dyscyplin nauk o polityce i administracji, bezpieczeństwie oraz stosunków międzynarodowych.
  2. Wyjazdy mogą być realizowane w semestrze zimowym, letnim oraz w przeciągu całego roku akademickiego.

Kryteria kwalifikacji

  1. Aplikujący muszą wykazać się średnią ocen 4,0 lub wyższą oraz znajomością języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym.
  2. Wnioski rozpatruje Komisja Wydziałowa, w składzie wskazanym przez Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, na podstawie listy rankingowej sporządzonej przez Koordynatora Umowy afiliowanego przy Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych.
  3. Miejsce na liście rankingowej określone jest przez uzyskany wynik punktowy na skali od 40 do 75 punktów, gdzie
  • Średnia ocen: 40-50 punktów (średnia ocen * 10), gdzie dla poszczególnych lat studiów bierze się pod uwagę średnią dla:
    1. 1 rok studiów I stopnia – średnia ocen z sesji zimowej pod warunkiem uzyskania minimum 30 punktów ECTS 
    2. 2 rok studiów I stopnia – średnia ocen z 1 roku studiów I stopnia
    3. 3 rok studiów I stopnia – średnia ocen z 2 roku studiów I stopnia
  • Działalność studencka
    1. Przynależność do kół naukowych (1-5 punktów)
    2. Wystąpienia na konferencjach naukowych (1-2 punkty)
    3. Publikacje o charakterze naukowym (1-3 punkty)
    4. Działalność w samorządzie studenckim (1-5 punktów)
  • Działalność społeczna (1-5 punktów)
  1. Aktywność projektowa
  2. Doświadczenie zawodowe
  3. Wolontariat
  4. Staż
  • Dodatkowe punkty (1-5) mogą zostać przydzielone Osobom z mniejszymi szansami – na podstawie zaświadczeń o otrzymywanym stypendium socjalnym, orzeczeniem o niepełnosprawności czy innymi potrzebach edukacyjnych.

Od decyzji Komisji przysługuje możliwość odwołania, w nieprzekraczalnym terminie trzech dni od uzyskania decyzji

Warunki wyjazdu

  1. Osoba zakwalifikowana na wyjazd ponosi wszelkie koszty związane z mobilnością.
  2. Uczelnia partnerska zwalnia osoby zakwalifikowane na wyjazd z konieczności opłaty czesnego
  3. Osoba zakwalifikowana na wyjazd zobowiązana jest do dopełnienia wszystkich formalności wymaganych przez Uniwersytet w Edynburgu oraz uregulowania kwestii związanych z ubezpieczeniem, leczeniem za granicą, przekraczaniem granicy oraz legalizacją pobytu.

Zaliczanie przedmiotów zrealizowanych na wymianie

Okres studiów odbytych za granicą uznawany jest za integralną część studiów, na podstawie „Porozumienia o programie zajęć” (tzw. Learning Agreement) oraz „Świadectwa Ocen” (Transcript of Records). Program zajęć musi zostać uzgodniony oraz zaakceptowany przez Władze odpowiedniej Jednostki przed wyjazdem. W przypadku niezaliczenia podczas wyjazdu kursów kończących się takimi samymi lub zbliżonymi efektami kształcenia, co kursy obligatoryjne obecne w programie kształcenia studenta, konieczne będzie zaliczenie ich w jednostce macierzystej.