maj 2023

20230512

Międzynarodowe seminarium naukowe: „Percepcja i współczesny obraz wojen” – zaproszenie

Data: 12.05.2023
Czas rozpoczęcia: 11:30
Miejsce: s. 025, WSMiP UJ ul. Reymonta 4
Organizator: dr Edyta Chwiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym seminarium naukowym, które poświęcone zostanie problematyce współczesnych wojen i konfliktów oraz ich percepcji na arenie międzynarodowej. W trakcie seminarium przedstawione zostaną wyniki badań dotyczące wybranych wojen i konfliktów w ujęciu porównawczym, ze szczególnym uwzględnieniem agresji Federacji Rosyjskiej i trwającej wojny w Ukrainie.

Seminarium odbędzie się w dniu 12 maja o godz. 11.30 w sali 025.

W seminarium udział wezmą:

• Prof. Sasha Dovzhyk - University College of London, Ukrainian Institute in London,
  • Yulia Kazdobina - Ukrainian Foundation for Security Studies,
  • Prof. Ricardo Gamboa Valenzuela - University of Chile, Institute of International Studies,
  • Prof. Ivan Kozachenko - Jagiellonian University in Krakow, Taube Centre.

Międzynarodowe seminarium naukowe organizowane jest w ramach projektu kierowanego przez dr Edytę Chwiej, w konkursie WSMiP na rozwój współpracy z otoczeniem zewnętrznym uczelni. Badania wykonano przy wsparciu finansowym Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.