kwiecień 2023

Sympozjum „Polska po 2015 roku – aspekty prawne i polityczne” - 18.04.2023

Data: 18.04.2023
Czas rozpoczęcia: 9:00
Miejsce: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, ul. Reymonta 4, Aula 038
Organizator: Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ
Kontakt: dr Piotr Obacz, piotr.obacz@uj.edu.pl, 691 409 134

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków i Członkinie społeczności Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych na pierwsze Sympozjum z cyklu „Polska i Świat”:

Polska po 2015 roku – aspekty prawne i polityczne

Wydarzenie to poświęcone jest szczególnie doniosłemu problemowi zmian ustrojowo-politycznych w Polsce po 2015 roku. Przekształcenia zachodzące w państwie są wyraźne i głębokie – badacze reprezentujący różne dyscypliny naukowe (nauki o polityce, nauki prawne, nauki socjologiczne) zidentyfikowali ich kierunki i charakter. Są to zmiany w obszarze funkcjonowania podstawowych struktur ustrojowych państwa, instytucji oraz relacji społeczno-politycznych, a ich źródłem są decyzje polityczne rządzących, motywowane specyficznym stosunkiem do prawa, podmiotów polityki, praw obywatelskich, instytucji i norm społecznych. Potrzeba zatem krytycznego namysłu nad tymi zjawiskami i procesami oraz merytorycznej, niezideologizowanej dyskusji, a także możliwie zobiektywizowanych interpretacji, ocen i predykcji.

Sympozjum odbędzie się 18 kwietnia 2023 roku (wtorek), w godzinach 9:00 – 17:30, w budynku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie w Auli 038.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania pytań do naszych Prelegentek i Prelegentów za pośrednictwem elektronicznego formularza.

Pytania można zgłaszać do dnia 14 kwietnia br.

Komitet Organizacyjny:

• prof. dr hab. Piotr Kimla