Wykłady gościnne prof. Wichrena Buzowa

Termin: 03.03.2016
Miejsce: Kolegium Śląskie, sala 238
Organizator: Katedra Historii Współczesnej INPiSM UJ

Katedra Historii Współczesnej INPISM UJ ma zaszczyt zaprosić Państwa na wykłady gościnne prof. Wichrena Buzowa, które odbędą się 3 marca 2016 roku (czwartek) w Kolegium Śląskim, s. 238.

Profesor Buzow wygłosi dwa wykłady o następującej tematyce:

1. REGIONAL CRISES OF SECURITY: APPROACHES TO THEIR ANALYSIS (14:00 - 15:30)

​2. THE BALKANS AS A SECURITY REGION – CHALLENGES AND FUTURE (15:30 - 17:00)

Językiem wykładów oraz dyskusji będzie angielski.

Wichren Buzow jest profesorem filozofii Uniwersytetu w Wielkim Tyrnowie (Bułgaria). Początkowo zajmował się filozofią prawa i decydowaniem politycznym. Z czasem ważne miejsce w jego pracy naukowej zajęła również tematyka bezpieczeństwa regionalnego. Przedmiotem badań Profesora są regionalne kryzysy bezpieczeństwa oraz ich teoretyczne ujęcie. Posługując się przykładem państw Półwyspu Bałkańskiego analizuje nie tylko dawne konflikty, ale również aktualne problemy m.in. kryzys migracyjny i jego wpływ na kształt bezpieczeństwa na Bałkanach.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na profilu prof. Buzowa w serwisie Academia.edu: https://uni-vt.academia.edu/VihrenBouzov

Serdecznie zapraszamy!

Data opublikowania: 25.02.2016