Wykład pułkownika Ronalda Ti, doradcy w Departamencie Obrony Australii

Termin: 14.11.2018
Miejsce: Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33), Aula Średnia B
Organizator: Zakład Bezpieczeństwa Narodowego

Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ zaprasza na wykład otwarty pułkownika Ronalda Ti nt. „Civil and Military Cooperation: An introduction to CIMIC as practised in the Australian Defence Force and as a civilian contractor to multinational resource sector corporations in the developing world”.

Wykład rozpocznie się w dniu  14 listopada 2018 r. o godzinie 14:00 w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33) w Auli Średniej B. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja. Językiem wykładu i dyskusji jest angielski.

Ronald Ti jest pułkownikiem rezerwy Australijskich Sił Obrony, lekarzem medycyny, specjalistą w zakresie logistyki medycznej i medycyny tropikalnej. Jest absolwentem studiów podyplomowych na University of New England w zakresie  zarządzania oraz na University of Sydney w zakresie administracji w biznesie. W trakcie służby w armii australijskiej łączył zadania lekarza wojskowego i specjalisty medycyny tropikalnej z działaniami w zakresie współpracy cywilno-wojskowej.Uczestniczył w wielu międzynarodowych misjach obserwacyjnych i stabilizacyjnych: w Papui Nowej Gwinei (2001), w Timorze Wschodnim (2002-2003), w Iraku (2005) i Afganistanie (2011). Obecnie jest doradcą kontraktowym w Departamencie Obrony Australii: w Grupie ds. Zakupów i Utrzymania z siedzibą w Melbourne oraz Połączonym Dowództwie Ochrony Zdrowia z siedzibą w Canberrze.

Data opublikowania: 05.11.2018
Osoba publikująca: Dariusz Stolicki