II spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego

Termin: 10.01.2013
Miejsce: Instytut Historii UJ, ul. Gołębia 13, sala 111 (I piętro)
Organizator: Instytut Historii UJ, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz Instytut Francuski w Krakowie

Instytut Historii UJ,

Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ

oraz

Instytut Francuski w Krakowie

 

zapraszają na

 

II spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego

 

pod patronatem honorowym Konsula Generalnego Republiki Francuskiej w Krakowie

M. Alexis Chahtahtinsky

 

 

termin: 10 stycznia 2013 r. (czwartek), godz. 16.45

Serdecznie zapraszamy na drugie już spotkanie, zainaugurowanego w grudniu zeszłego roku seminarium dyskusyjnego poświęconego historii Francji i stosunkom polsko-francuskim, które organizują Instytut Historii UJ oraz Instytut Francuski w Krakowie, we współpracy z Instytutem Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Patronem honorowym rocznego seminarium jest Konsul Generalny Republiki Francuskiej w Krakowie Alexis Chahtahtinsky.

We czwartek 10 stycznia 2013 r. gościć będziemy Dr Isabelle Davion (Université de Paris Sorbonne – Paris IV), która będzie mówić o stosunkach francusko-polsko-czechosłowackich w okresie dwudziestolecia międzywojennego (Relations franco-polono-tchécoslovaques pendant l'entre-deux-guerres). Obecni słuchacze otrzymają tłumaczenie streszczenia wystąpienia w języku polskim. Następnie mgr Bartłomiej Rusin, doktorant w INPiSM UJ wygłosi referat na temat: Stosunki francusko-bułgarskie w okresie prezydentury Charlesa de Gaulle'a. Styczniowe spotkanie dyskusyjne będzie więc się koncentrowało na problematyce stosunków Francji z państwami Europy Środkowej i Południowej (w tym oczywiście Polski) w XX wieku.

Polsko-francuskie seminarium dyskusyjne ma w zamierzeniu umożliwić nawiązanie kontaktu przez młodych badaczy z Krakowa (przede wszystkim doktorantów w Instytucie Historii oraz w INPiSM UJ) z zapraszanymi Gośćmi - uznanymi specjalistami w zakresie problematyki historii Francji i stosunków polsko-francuskich, zarówno z Polski, jak z Francji.

Udział w spotkaniu seminaryjnym nie wymaga żadnych zgłoszeń – wstęp jest wolny dla wszystkich Zainteresowanych.

Data opublikowania: 06.01.2013
Osoba publikująca: Dariusz Stolicki