Dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra

Miło nam poinformować, że została podpisana umowa z PWN zgodnie z którą, jako Czytelnicy Biblioteki, otrzymują Państwo dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK Libra. Zakup został sfinansowany ze środków Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza i umożliwia  - po otrzymaniu kodu dostępu – zdalne korzystanie z serwisu za pośrednictwem komputerów i urządzeń mobilnych. 
 
W przypadku Państwa Studentów, hasło do zdalnego logowania w czytelni IBUK Libra można otrzymać wysyłając na adres agnieszka.basiarz@uj.edu.pl następujące informacje:
  • imię i nazwisko
  • kierunek studiów
  • numer legitymacji studenckiej (pod kodem kreskowym).
W przypadku Państwa Pracowników, prosimy o wiadomość mailową z prośbą o udzielenie dostępu. 
 
W mailu zwrotnym dostaną Państwo kod dostępu oraz filmiki instruktażowe. Platforma https://libra.ibuk.pl/ pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-książką (zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii), dodatkowo publikacje w ibuku można czytać za pomocą komputerów, tabletów i smartfonów. Polecane jest otwieranie książki w czytniku myIBUK (po zarejestrowaniu się – należy podać adres email oraz hasło), który umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem.
 
Jednocześnie (w tym samym czasie) z jednej publikacji może korzystać 5 użytkowników.
 
Zachęcamy do korzystania i życzymy wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Data opublikowania: 05.01.2021
Osoba publikująca: Michał Dulak