Prof. Gary LaFree - wykład gościnny

19.05.2013
Zapraszamy na wykład gościnny, który w Instytucie Psychologii UJ wygłosi prof. Gary LaFree. Profesor Gary LaFree pracuje w Department of Criminology and Criminal Justice na Uniwersytecie w Maryland oraz jest dyrektorem National Consortium for the Study of Terrorism and Responses to Terrorism (START).
więcej o Prof. Gary LaFree - wykład gościnny

Gościnne wykłady prof. Heidrun Zinecker

16.05.2013
W dniach 6–16.05. 2013 w Instytucie gościła w ramach wymiany Erasmus Pani Prof. dr hab. Heidrun Zinecker z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu w Lipsku. Jest specjalistką w obszarze Ameryki Środkowej, prowadziła badania m in. w Kolumbii, Hondurasie, Meksyku, Gwatemali. Jest autorką wielu książek dotyczących transformacji politycznej i gospodarczej oraz problemów regionu.
więcej o Gościnne wykłady prof. Heidrun Zinecker

V spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego

16.05.2013
Instytut Historii UJ, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz Instytut Francuski w Krakowie zapraszają na V spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego pod patronatem honorowym Konsula Generalnego Republiki Francuskiej w Krakowie M. Alexis Chahtahtinsky.
więcej o V spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego

Konferencja z udziałem prof. R. Esposito - "Body as a Political Stake"

07.05.2013
Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych wraz z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie zapraszają na seminaria, debatę oraz konferencję z udziałem słynnego włoskiego filozofa polityki, profesora Roberto Esposito.
więcej o Konferencja z udziałem prof. R. Esposito - "Body as a Political Stake"

24.04.2013
Dr Agnieszka Nitszke wraz z Kołem Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ zapraszają pracowników, studentów i doktorantów na spotkanie z Mirosławem Wróblewskim – Dyrektorem Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, a także członkiem zarządu Agencji Praw Podstawowych UE (FRA).
więcej o Spotkanie z Mirosławem Wróblewskim, Dyrektorem Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego w Biurze RPO