Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne w Berlinie

Termin: 15.05.2014 - 30.06.2014
Organizator: Deutscher Bundestag, Ambasada RFN w Warszawie

Niemiecki Bundestag wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtów w Berlinie oraz Politechniką Berlińską zaprasza do skorzystania z trwającego pięć miesięcy Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego (Internationales Parlaments-Stipendium IPS) w Berlinie. Zgłoszenia przyjmowane są do 30.06.2014 r.

IPS przeznaczone jest dla wysoko wykwalifikowanych i zainteresowanych polityką młodych ludzi, którzy po zakończeniu stypendium zamierzają powrócić do swoich krajów i współuczestniczyć w czynnym i odpowiedzialnym kształtowaniu ich demokratycznej przyszłości.

Niemiecki Bundestag, parlament Niemiec, podczas trwającego 15 tygodni stażu w biurze jednego z deputowanych do Bundestagu stwarza młodym ludziom okazję do poznania niemieckiego systemu parlamentarnego i procesów podejmowania decyzji politycznych oraz zebrania praktycznych doświadczeń w zakresie pracy parlamentarnej.

Wyboru stypendystów dokonuje niezależna komisja Niemieckiego Bundestagu.

- z broszury informacyjnej projektu

Podstawowe warunki to bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, bliski termin zakończenia studiów i wiek kandydatki/kandydata przed 30 rokiem życia. Uwaga: termin składania podań upływa w dniu 30.06.2014

Więcej informacji o projekcie i organizatorach na stronach:

Oraz w materiałach:

Data opublikowania: 15.05.2014