V spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego

Termin: 16.05.2013
Miejsce: Budynek Konsulatu Generalnego Francji oraz Instytutu Francuskiego w Krakowie, ul. Stolarska 15
Kontakt: institut.cracovie@institutfrancais.pl

Instytut Historii UJ,

Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ

Instytut Francuski w Krakowie

zapraszają na

V spotkanie rocznego polsko-francuskiego seminarium dyskusyjnego

pod patronatem honorowym

Konsula Generalnego Republiki Francuskiej w Krakowie

M. Alexis Chahtahtinsky

termin: 16 maja 2013 r. (czwartek), godz. 16.30

miejsce: budynek Konsulatu Generalnego Francji oraz Instytutu Francuskiego

w Krakowie, ul. Stolarska 15

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie rocznego seminarium dyskusyjnego poświęconego historii Francji i stosunkom polsko-francuskim.

We czwartek 16 maja 2013 r. naszym Gościem będzie Dr Frédéric Dessberg, maître de conférences w Université Paris I Panthéon – Sorbonne, wykładowca Écoles de Saint-Cyr Coëtquidan,

który wygłosi odczyt pt.

La Russie (et l'URSS) : un élément dérangeant des relations franco-polonaises au XXe siècle

(Rosja / ZSRR jako czynnik wpływający negatywnie na stosunki francusko-polskie w XX wieku)

Następnie koreferat wygłosi mgr Mateusz Gajda, doktorant w Instytucie Historii UJ : Polska i Francja wobec wojny domowej w Hiszpanii.

Uczestnicy spotkania otrzymają streszczenie wystąpienia Dr. Dessberga w języku polskim oraz streszczenie wystąpienia mgr. Gajdy w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy!

Data opublikowania: 15.05.2013