Debata "Nauki o kulturach jako kulturoznawstwo"

Termin: 17.11.2015
Miejsce: Collegium Novum, ul. Gołębia 24, sala 30
Organizator: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych

Serdecznie zapraszamy na kolejną debatę z cyklu Spotkania na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych, pt.:

Nauki o kulturach jako kulturoznawstwo

Prelegenci:

Prof. dr hab. Jerzy Axer
Dziekan Wydziału „Artes Liberales" na Uniwersytecie Warszawskim, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, członek Polskiej Akademii Umiejętności.

Prof. dr hab. Alina Nowicka-Jeżowa
Profesor zw. Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale „Artes Liberales", członek Polskiej Akademii Umiejętności, członek Komitetu Nauk o Literaturze Polskiej PAN.

Prof. dr hab. Ryszard Nycz
Kierownik Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki UJ, członek Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN, przewodniczący Komisji Nauk Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce w Radzie Narodowego Centrum Nauki, przewodniczący Rady Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Prof. dr hab. Jarosław Płuciennik
Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Teorii Literatury Instytutu Kultury Współczesnej na Uniwersytecie Łódzkim, Przewodniczący Komisji Kultury i Sztuki Polskiej Akademii Nauk - Oddział w Łodzi.

Prof. dr hab. Piotr Wilczek
Kierownik Kolegium „Artes Liberales" UW, kierownik Studiów Doktoranckich w IBI AL UW, przewodniczący Komisji do Badań nad Reformacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w IBI AL UW, członek Komitetu Nauk o Literaturze PAN, członek Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN.

Dr hab. Andrzej Dudek
Kierownik Zakładu Antropologii Kultury Rosyjskiej na WSMiP UJ, prodziekan WSMiP UJ, członek Komitetu Słowianoznawstwa PAN.

Moderator:
Prof. dr hab. Bogdan Szlachta
Dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ

Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2015 r. (wtorek) o godzinie 17:00 w Collegium Novum, ul. Gołębia 24, sala 30.

Data opublikowania: 15.11.2015
Osoba publikująca: Dariusz Stolicki