Seminarium z prof. Paulem Jacksonem (Uniwersytet w Birmingham)

Termin: 07.03.2014
Miejsce: Auditorium Maximum UJ, Sala seminaryjna
Organizator: Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ wraz z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na seminarium dyskusyjne prowadzone przez prof. Paula Jacksona – wysokiej klasy eksperta w zakresie studiów nad bezpieczeństwem, rozwojem i Afryką Subsaharyjską, byłego dziekana School of Government and Society Uniwersytetu w Birmingham.

Spotkanie odbędzie się 7 marca 2014 r., o godzinie 10:00 w Sali seminaryjnej Auditorium Maximum. Seminarium organizuje Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych wraz z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ.

Paul Jackson jest profesorem ekonomii politycznej, pracującym głównie nad zagadnieniem odbudowy w trakcie i po zakończeniu konfliktu. Kluczowym obszarem jego zainteresowania jest decentralizacja oraz sprawowanie rządów (governance). Profesor Jackson posiada również bogate doświadczenie praktyczne w dziedzinie analizy konfliktów i reformy sektora bezpieczeństwa zdobyte tuż po wojnie domowej w Sierra Leone.

Wśród innych znaczących osiągnięć, profesor Jackson był również dyrektorem Global Facilitation Network for Security Sector Reform (GFN-SSR).

Profil prof. Paula Jacksona (polecamy szczególnie krótką prezentację biograficzną):

http://www.birmingham.ac.uk/staff/profiles/government-society/jackson-paul.aspx

Data opublikowania: 03.03.2014
Osoba publikująca: Mateusz Kolaszyński