Wizyta na Uniwersytecie Jagiellońskim Ambasadora Azerbejdżanu w Polsce dr. Hasana Hasanova

Gościem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych w dniu 16 stycznia 2014 r. był Ambasador Azerbejdżanu w Polsce dr Hassan Hassanov, który wygłosił wykład w ramach kolejnej edycji Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych.

Ambasador Hasanov spotkał się z Rektorem UJ Prof. dr hab. med. Wojciechem Nowakiem oraz Dziekanem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Prof. dr hab. Bogdanem Szlachtą. W trakcie spotkania omówione zostały rezultaty dotychczasowej współpracy naukowej pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim i uczelniami partnerskimi z Azerbejdżanu oraz plany realizacji kolejnych projektów w przyszłości.

Po spotkaniu z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego Ambasador Hasanow wygłosił dla studentów wykład poświęcony historii Azerbejdżanu oraz najważniejszych aspektów dwustronnej współpracy pomiędzy Polską i Azerbejdżanem.

Wykład cieszył się olbrzymim zainteresowaniem ze strony studentów. W trakcie otwartej dyskusji zebrani zadawali pytania dotyczące zarówno sytuacji społeczno-politycznej współczesnego Azerbejdżanu, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa tego państwa, jak również działalności politycznej ambasadora Hasanowa z okresu sprawowanych przez niego funkcji premiera i ministra spraw zagranicznych Azerbejdżanu, w przełomowym dla tego państwa okresie rozpadu ZSRR.

Jagiellońskie Spotkania Dyplomatyczne są projektem realizowanym przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Projekt rozpoczęty został w poprzednim roku akademickim. Obecnie realizowana jest jego druga edycja.  Szersze informacje dotyczące projektu można znaleźć pod adresem:  http://www.wsmip.uj.edu.pl/wydzial/aktualnosci/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_7HgL/41658/24245467

Data publikacji: 17.01.2014
Osoba publikująca: Dariusz Stolicki