Godziny otwarcia

W dniu 25 maja 2020 r. Biblioteka INPiSM UJ wznawia swoją działalność.

Biblioteka będzie funkcjonowała zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, z uwzględnieniem rekomendacji Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej, według poniższych zasad:

 1. Wznowione zostają wypożyczenia książek, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Wypożyczanie książek jest możliwe wyłącznie po uprzednim zalogowaniu się do katalogu komputerowego i złożeniu zamówienia (https://katalogi.uj.edu.pl). Login to barkod z legitymacji, hasło - numer PESEL.
 2. Po odbiór książek należy się zgłaszać dopiero po otrzymaniu emaila (adres jak w systemie USOS) wygenerowanego przez system biblioteczny z informacją, że książki są gotowe do odbioru.
 3. W wypożyczalni może przebywać maksymalnie jeden czytelnik. Nie będą realizowane zamówienia składane w wypożyczalni. Ze względu na zasady bezpieczeństwa wszystkie osoby odwiedzające Bibliotekę muszą założyć maseczkę albo przyłbicę ochronną oraz zdezynfekować ręce.
 4. Do odwołania pozostają niedostępne: czytelnia, katalogi kartkowe oraz komputery w wypożyczalni.
 5. Terminy zwrotów książek wypożyczonych studentom zostały przedłużone, aktualne informacje znajdują się na indywidualnych kontach czytelników (https://katalogi.uj.edu.pl).
 6. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w wypożyczalni lub odsyłając je pocztą na własny koszt na adres Biblioteki INPiSM UJ (ul. Jabłonowskich 5, 31-114 Kraków). Prosimy o wysyłanie przesyłek za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
 7. Wszystkie książki zwrócone do Biblioteki przez czytelników będą poddane siedmiodniowej kwarantannie.
 8. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu Biblioteki można uzyskać telefonicznie pod numerami: 12 426 50 21 lub mailowo: bibliotekainpism@uj.edu.pl

Uwaga! Godziny pracy w okresie wakacji!!

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaplanowaną na wrzesień przeprowadzkę do nowego budynku i pracami związanymi z jej przygotowaniem, Biblioteka INPiSM UJ będzie czynna:

OD 06.07 DO 17.07 w GODZ. 09.00-12.00.

OD 20.07 NIECZYNNA

Po 17.07.2020 r. zwroty książek będą możliwe po uprzednim kontakcie z pracownikami Biblioteki (bibliotekainpism@uj.edu.pl).

Studenci, którzy posiadają wypożyczone książki i zaplanowali obrony dyplomowe w terminie późniejszym lub przebywają poza granicami Polski proszeni są również o kontakt z Biblioteką (droga mailową).

 

Standartowe godziny pracy Biblioteki INPiSM UJ (uwaga - obecnie nie obowiązują!)

Wypożyczalnia:

 • poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
 • sobota: 9:00-13:00

Czytelnia:

 • poniedziałek-piątek: 10:00-17:45
 • sobota: 9:00-12:45