12.07.2015
Z przyjemnością informujemy, że dr Adam Kirpsza z Katedry Studiów nad Procesami Integracyjnymi, autor pracy pt. „Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej z perspektywy konstruktywistycznego programu badawczego", został zwycięzcą pierwszej edycji konkursu Polskiego Towarzysztwa Studiów Europejskich na najlepszą pracę doktorską z zakresu studiów europejskich.
więcej o Dr Adam Kirpsza zwycięzcą I edycji konkursu PTSE na najlepszą pracę doktorską z zakresu studiów europejskich

Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych RP dla absolwenta INPiSM UJ

21.09.2015
więcej o Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych RP dla absolwenta INPiSM UJ

I Seminarium Lwowsko-Krakowskie – relacja z wydarzenia

10.07.2015
W dniach 19-20 czerwca z inicjatywy Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ zorganizowane zostało I Seminarium Lwowsko-Krakowskie. Jest to nowy projekt naukowy realizowany przez WSMiP UJ oraz Państwowy Uniwersytet im. Iwana Franki we Lwowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.
więcej o I Seminarium Lwowsko-Krakowskie – relacja z wydarzenia

Debata oksfordzka "Team Europe goes Oxford"

07.07.2015
27 maja 2015 r. pod patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w Starej Auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyła się debata oksfordzka "Team Europe goes Oxford". W debacie zmierzyły się drużyny studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.
więcej o Debata oksfordzka "Team Europe goes Oxford"

26.06.2015
26 i 27 maja 2015 r. w Skopje w Macedonii odbyła się konferencja Macedonia i Polska w trakcie procesów modernizacji w XIX-XXI w. Historia – Polityka – Język – Kultura – Literatura. Wydarzenie było już 8. spotkaniem naukowców i doktorantów z Polski i Macedonii, będące wyrazem długoletniej współpracy Katedry Historii Współczesnej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutem Narodowej Historii w Skopju.
więcej o Międzynarodowa konferencja „Macedonia i Polska w trakcie procesów modernizacji w XIX-XXI w. Historia-Polityka-Język-Kultura-Literatura"