Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla dr. Adama Kirpszy

21.09.2015
Z wielką przyjemnością informujemy, że dr Adam Kirpsza z Katedry Studiów nad Procesami Integracyjnymi został laureatem nagrody Prezesa Rady Ministrów RP za 2015 r. Nagroda została przyznana za rozprawę doktorską pt. "Proces podejmowania decyzji w Unii Europejskiej z perspektywy konstruktywistycznego programu badawczego". Promotorem nagrodzonej pracy doktorskiej był prof. dr. hab. Janusz Węc.
więcej o Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla dr. Adama Kirpszy

21.09.2015
Z przyjemnością informujemy, że rozprawa doktorska dr. Adama Kirpszy z Katedry Studiów nad Procesami Integracyjnymi, napisana pod kierunkiem prof. dr. hab. Janusza Węca, otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych na najlepszą pracę doktorską w dziedzinie nauk o polityce w 2014 r.
więcej o Nagroda Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych dla dr. Adama Kirpszy za najlepszą pracę doktorską w dziedzinie nauk o polityce w 2014 r.

09.10.2015
W dniu 8 maja 2015 r. w Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie odbyła się międzynarodowa konferencja „Unia Europejska wobec geopolitycznych wyzwań w państwach Partnerstwa Wschodniego", będąca częścią międzynarodowego projektu badawczego, realizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Uniwersytet Europejski Viadrina w ramach konsorcjum uczelni z państw Partnerstwa Wschodniego.
więcej o Unia Europejska wobec geopolitycznych wyzwań w państwach Partnerstwa Wschodniego

13.09.2015
W dniu 21 maja 2015 r. w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Państwowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona problematyce doświadczeń integracji europejskiej Ukrainy oraz pozostałych państw Partnerstwa Wschodniego. Konferencja była częścią międzynarodowego projektu badawczego, realizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Uniwersytet Europejski Viadrina w ramach konsorcjum uczelni z państw Partnerstwa Wschodniego.
więcej o Geopolityczne dylematy. Sukcesy i problemy na drodze integracji europejskiej Ukrainy

27.08.2015
W dniu 12 czerwca 2015 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji geopolitycznej i wyzwaniom dla bezpieczeństwa w Europie Wschodniej i na Kaukazie Południowym ze szczególnym uwzględnieniem roli Polski i Niemiec w tym procesie. Konferencja była częścią międzynarodowego projektu badawczego, realizowanego przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Uniwersytet Europejski Viadrina w ramach konsorcjum uczelni z państw Partnerstwa Wschodniego.
więcej o The Geopolitical Situation and Security Challenges in the Eastern Europe and The Caucasus. The Role of Poland and Germany