13.10.2015
6 października 2015 r. Zakład Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ zorganizował wykład gościnny "Divided inside out: Explaining internal collapse and breakdown in the Bosnian and Ukrainian conflicts" kanadyjskiego naukowca prof. Philippe'a Roseberriego z Queen's University oraz Royal Military College of Canada.
więcej o Relacja z wykładu gościnnego Philippe'a Roseberry z Queen's University oraz Royal Military College of Canada

Uroczystość inauguracji roku akademickiego w INPiSM UJ

09.10.2015
8 października miała miejsce uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Uroczystość otworzył Dyrektor INPiSM Dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ, który przywitał przybyłych studentów oraz zgromadzonych profesorów i pracowników naukowo-dydaktycznych naszej jednostki.
więcej o Uroczystość inauguracji roku akademickiego w INPiSM UJ

09.10.2015
Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zakład Bezpieczeństwa Narodowego Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych wszedł w skład międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt I-net.
więcej o Jednostka INPiSM Zakład Bezpieczeństwa Narodowego w składzie międzynarodowego konsorcjum I-Net

"Odsłony polityki" – III Ogólnopolski Kongres Politologii zakończony

28.09.2015
Podobnie, jak poprzednie Kongresy, które odbyły się w Warszawie i Poznaniu, tak i ten był okazją do przedstawienia wyników badań prowadzonych przez polskich politologów oraz stanowił forum krytycznej i wielostronnej debaty nad kluczowymi problemami współczesnego świata i współczesnej polityki.
więcej o "Odsłony polityki" – III Ogólnopolski Kongres Politologii zakończony

Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?

24.09.2015
Dr Magdalena Trzcionka z INPiSM opowiada o ciemnej i jasnej stronie sieciowej waluty bitcoin. Zachęcamy do lektury!
więcej o Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?