12.11.2018
dr Adam Kirpsza i dr Tomasz Pugacewicz otrzymali nagrody naukowe Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych za najlepszą oryginalną monografię naukową z zakresu nauki o stosunkach międzynarodowych opublikowaną odpowiednio w 2016 r. i w 2017 r.
więcej o Monografie pracowników Instytutu uznane za najlepsze publikacje w 2016 i 2017 roku

Wyróżnienie rozprawy doktorskiej absolwenta INPiSM UJ dr. Wojciecha Łyska

04.11.2018
Mamy przyjemność zakomunikować, że w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Profesora Waldemara Michowicza na Najlepszą Rozprawę Doktorską o Tematyce Politologicznej wyróżniona została praca doktorska absolwenta IINPiSM UJ dr. Wojciecha Łyska.
więcej o Wyróżnienie rozprawy doktorskiej absolwenta INPiSM UJ dr. Wojciecha Łyska

Inauguracja programu International Security and Development (ISAD) - relacja

19.10.2018
11 października 2018 r. odbyła się uroczysta inauguracja studiów II stopnia International Security and Development (ISAD). Program ten jest prowadzony w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ od roku akademickiego 2018/19 dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej (Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój - POWER).
więcej o Inauguracja programu International Security and Development (ISAD) - relacja

Dzień Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych

22.10.2018
Program Dnia WSMiP UJ skupiał się wokół kwestii wyzwań wielokulturowości oraz różnych jej wymiarów, czego wyrazem były wszystkie cztery panele: ekspercki, dwa studenckie (w języku polskim i angielskim) oraz absolwencki. Kwestie wielokulturowości były również motywem przewodnim prezentacji na temat Wydziału skierowanej do najmłodszych studentów.
więcej o Dzień Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych

13.10.2018
5 października 2018 roku w Collegium Maius odbyła się konferencja naukowa 60 lat Konstytucji V Republiki Francuskiej. Ustrój – doktryny – partie, zorganizowana przez Katedrę Konstytucjonalizmu i Ustrojów Państwowych.
więcej o Konferencja "60 lat Konstytucji V Republiki Francuskiej. Ustrój – doktryny – partie"