Wyróżnienie rozprawy doktorskiej absolwenta INPiSM UJ dr. Piotra Obacza

04.12.2018
Z przyjemnością informujemy, iż w ramach Ogólnopolskiego Konkursu im. Czesława Mojsiewicza na najlepszą pracę doktorską w dyscyplinie nauk o polityce obronioną w 2017 roku Zarząd Główny PTNP przyznał wyróżnienie rozprawie dr. Piotra Obacza.
więcej o Wyróżnienie rozprawy doktorskiej absolwenta INPiSM UJ dr. Piotra Obacza

Stypendium rządu Republiki Słowacji dla dr. Wiktora Hebdy

02.12.2018
Z przyjemnością informujemy, że dr Wiktor Hebda, asystent w Katedrze Współczesnych Transformacji INPiSM UJ otrzymał stypendium rządu Republiki Słowacji (National Scholarship Programme of the Slovak Republic) na realizację projektu pt. „Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Republiki Słowacji”.
więcej o Stypendium rządu Republiki Słowacji dla dr. Wiktora Hebdy

30.11.2018
Dnia 25 października 2018 r. w Sali im. M. Bobrzyńskiego w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa ‘Czy Afryka potrzebuje nowych granic? Stosunki międzynarodowe w Afryce w kontekście separatyzmów w regionie’ zorganizowana przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Konferencja ‘Czy Afryka potrzebuje nowych granic? Stosunki międzynarodowe w Afryce w kontekście separatyzmów w regionie’

Chiny: nowe mocarstwo w światowej grze?

30.11.2018
W dniu 19 listopada odbyło się seminarium eksperckie „Chiny: nowe mocarstwo w światowej grze?” zorganizowane przez Zakład Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie.
więcej o Chiny: nowe mocarstwo w światowej grze?

Nagroda dla dr. Arkadiusza Nyzio

22.11.2018
Z przyjemnością informujemy, że dr Arkadiusz Nyzio, asystent w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ, wygrał II edycję Ogólnopolskiego Konkursu im. Profesora Waldemara Michowicza na najlepszą rozprawę doktorską o tematyce politologicznej.
więcej o Nagroda dla dr. Arkadiusza Nyzio