Dr Błażej Sajduk gościem Radia Kraków

29.10.2020
13 listopada 2020 roku dr Błażej Sajduk był gościem Radia Kraków, gdzie w audycji „Polityka dla Dorosłych” rozmawiał o wpływie na bezpieczeństwo międzynarodowe technologii 5G i procesie „bałkanizowania się” Internetu.
więcej o Dr Błażej Sajduk gościem Radia Kraków

Kryteria awansowe na WSMiP

26.10.2020
Uprzejmie informujemy, że Komisja ds. Kadrowych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych przyjęła zasady postępowania oraz kryteria dotyczące awansu w procedurze wewnętrznej na stanowisko profesora, profesora uczelni oraz adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o Kryteria awansowe na WSMiP

24.10.2020
W dniu 20 października 2020 r. odbyło się drugie seminarium z cyklu Globalne Wtorki organizowane przez Global Trends Lab – struktury będącej częścią Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future we współpracy z Popularisation Gate w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza.
więcej o Globalne Wtorki - system bezpieczeństwa wewnętrznego w obliczu pandemii COVID-19

24.10.2020
Z przyjemnością informujemy, że Kapituła Nagrody im. Prof. Michała Cezarego Rostworowskiego w konkursie organizowanym przez krakowski oddział PTNP na pracę z dyscypliny nauki o polityce i administracji, przyznała nagrodę w kategorii najlepszy artykuł za 2019 rok pracy Pana Doktora Adama Kirpszy "With Whom to cooperate in Brussels? opublikowanej w książce "Global politics in the 21st century: between regional cooperation and conflict".
więcej o Nagroda Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych dla pracownika INPiSM Dr. Adama Kirpszy

19.10.2020
Tematem pierwszego spotkania w ramach projektu Globalne Wtorki był wpływ pandemii COVID-19 na system bezpieczeństwa międzynarodowego. Wzięli w nim udział pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ. Celem projektu Globalne Wtorki jest promowanie badań naukowych dotyczących najważniejszych, globalnych aspektów związanych z problematyką stosunków międzynarodowych, nauk politycznych i bezpieczeństwa oraz ich upowszechnianie wśród społeczeństwa oraz partnerów ze środowiska społeczno-gospodarczego.
więcej o Globalne Wtorki - Wpływ pandemii COVID-19 na system bezpieczeństwa międzynarodowego