Główna nagroda w konkursie PTSM dla Dr Magdaleny Kozub-Karkut

07.11.2021
Z radością informujemy, że monografia autorstwa dr Magdaleny Kozub-Karkut pt. "Realizm neoklasyczny w perspektywie teorii stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej" zdobyła główną nagrodę w konkursie Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych na najlepszą oryginalną monografię naukową z zakresu nauki o stosunkach międzynarodowych.
więcej o Główna nagroda w konkursie PTSM dla Dr Magdaleny Kozub-Karkut

Monografia dr. Piotra Obacza wyróżniona w konkursie PTSM

04.11.2021
Monografia jest poświęcona zjawisku politycznej instrumentalizacji prawa międzynarodowego. Opracowanie, przygotowane na bazie zaawansowanych analiz prawniczych i politologicznych, zawiera opis przejawów, form, cech i źródeł politycznej instrumentalizacji prawa międzynarodowego jako działania politycznego w kontekście populizmu prawnego, który stanowi element populizmu politycznego i dostarcza szczegółowych wyjaśnień mechanizmów tego zjawiska.
więcej o Monografia dr. Piotra Obacza wyróżniona w konkursie PTSM

04.11.2021
W dniach 26-29 października 2021 r. w Mołdawii, we współpracy z Państwowym Uniwersytetem w Kiszyniowie odbyło się kilka działań związanych z realizacją przez nasz Wydział międzynarodowego projektu badawczego „Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego”.
więcej o Realizacja międzynarodowego projektu badawczego „Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego”. Doświadczenie Mołdawii

Jagiellonian Space Studies Task Group

03.11.2021
Uprzejmie informujemy, że w naszym Instytucie działają studenckie warsztaty badawcze zajmujące się problematyką eksploracji i eksploatacji przestrzeni kosmicznej z punktu widzenia nauk politycznych. Studenci w ramach warsztatów zajmują się analizą tego w jaki sposób zwiększająca się skala wykorzystania przestrzeni kosmicznej wpływa na "ziemskie" sprawy ludzkości.
więcej o Jagiellonian Space Studies Task Group

03.11.2021
W dniach 18-23 października 2021 r. w Armenii, we współpracy z Państwowym Uniwersytetem w Erywaniu odbyło się kilka działań związanych z realizacją przez nasz Wydział międzynarodowego projektu badawczego „Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego”.
więcej o Realizacja międzynarodowego projektu badawczego „Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego”. Doświadczenie Armenii