28.02.2022
więcej o List otwarty grupy ekspertów Team Europe Direct Polska do przewodniczących: Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Wysokiego Przedstawiciela Unii ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa

16.02.2022
Miło nam poinformować, że w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ powstał nowy studencki zespół badawczy, który będzie realizował projekt naukowy: „Komunizm - z przeszłości do teraźniejszości. Studenckie badania naukowe nad zjawiskiem wykorzystywania komunistycznego dziedzictwa ideologiczno-politycznego przez współczesne partie komunistyczne”.
więcej o Nowy studencki zespół badawczy. Badania: „Komunizm – z przeszłości do teraźniejszości"

06.02.2022
Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych wraz z Africa Research Institute, Óbuda University oraz Centre for Military Studies, Stellenbosch University zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „The Visegrad countries and Africa: history and contemporaneity”.
więcej o Konferencja międzynarodowa “The Visegrad countries and Africa: history and contemporaneity” (zaproszenie do nadsyłania zgłoszeń)

100. numer „Analiz KBN”!

02.02.2022
Z ogromną przyjemnością informujemy, że w serii publikacji wydawanych przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego pod nazwą „Analizy KBN” ukazał się setny numer! Autorem jubileuszowego tekstu jest dr Grigol Julukhidze, dyrektor gruzińskiego think tanku The Foreign Policy Council
więcej o 100. numer „Analiz KBN”!

28.01.2022
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do studenckiego zespołu badawczego w ramach projektu „Komunizm – z przeszłości do teraźniejszości. Studenckie badania naukowe nad zjawiskiem wykorzystywania komunistycznego dziedzictwa ideologiczno-politycznego przez współczesne partie komunistyczne”.
więcej o Rekrutacja do studenckiego zespołu badawczego w ramach projektu „Komunizm – z przeszłości do teraźniejszości. Studenckie badania naukowe nad zjawiskiem wykorzystywania komunistycznego dziedzictwa ideologiczno-politycznego przez współczesne partie komunistyczne”