Dr Michał Matyasik na prestiżowej konferencji dowódców sił specjalnych NATO

Dr Michał Matyasik, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, reprezentował Uniwersytet Jagielloński na prestiżowej konferencji dowódców sił specjalnych państw członkowskich NATO i krajów sprzymierzonych, która odbyła się w Stambule w dniach 17-19 września br.

Dr M. Matyasik był jedynym reprezentantem uczelni cywilnej i nielicznym prelegentem z krajów Europy Środkowowschodniej, który wygłosił referat na konferencji. Temat wystąpienia dra Matyasika oscylował wokół strategicznych reperkusji sytuacji na wschodzie Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Federacji Rosyjskiej.  Udział dra Michała Matyasika był możliwy dzięki staraniom i poparciu dowództwa Centrum Operacji Specjalnych, które przekonało dowództwo sił specjalnych NATO (NSHQ) o zasadności udziału przedstawiciela UJ w tej konferencji. Wydarzenie to jest kolejnym przykładem owocnej i konstruktywnej współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim a Centrum Operacji Specjalnych, rozwijanej na podstawie porozumienia z 2012 r.

Data opublikowania: 19.09.2014
Osoba publikująca: Jakub Żurawski