Dr hab. Artur Gruszczak z wizytą w Królewskiej Akademii Wojskowej w Bredzie

W dniach 14-17 stycznia br. dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ przebywał w Holenderskiej Akademii Wojskowej (NLDA) w Bredzie. W czasie pobytu spotkał się m.in. z Rektorem Akademii, generałem-majorem Theo Vleugelsem oraz Dziekanem Wydziału Studiów Wojskowych, prof. Henrikiem Rudolphem.

Uczestniczył również w spotkaniu roboczym międzynarodowego zespołu projektu badawczego „Narodowe kultury wywiadowcze" kierowanego przez prof. Boba de Graaffa z Uniwersytetu w Utrechcie i prof. Jamesa M. Nyce'a z Ball State University w Muncie, Indiana (USA).

Profesor Gruszczak wygłosił także wykład nt. The Polish special services na konferencji „The smaller European intelligence and security services: National intelligence systems and their environments", która odbyła się w NLDA w Bredzie w dniu 17 stycznia.

Data opublikowania: 24.01.2014
Osoba publikująca: Jakub Żurawski