Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ wysoko oceniony przez PKA

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni, a także kierując się sprawozdaniem Zespołu działającego w obszarze nauk społecznych w zakresie nauk społecznych i prawnych w sprawie oceny instytucjonalnej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego wydało ocenę wyróżniającą.

"Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdza, iż Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w stopniu wyróżniającym spełnia kryteria oceny instytucjonalnej dotyczące: strategii rozwoju, wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia, prowadzonych badań naukowych, a także współpracy krajowej i międzynarodowej. Kryteria odnoszące się do celów i efektów kształcenia na studiach doktoranckich i podyplomowych, zasobów kadrowych, materialnych i finansowych, wewnętrznych przepisów normujących proces zapewnienia jakości kształcenia oraz systemu wsparcia studentów i doktorantów spełnione są w pełni. Działalność prowadzona przez Wydział spełnia zatem przyjęte kryteria jakościowe, stanowiące podstawę wydania oceny wyróżniającej" - czytamy w Uchwale Nr 535/2013 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 5 września 2013 roku.

Następna ocena działalności Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ powinna nastąpić w roku akademickim 2020/2021.

Data opublikowania: 25.09.2013
Osoba publikująca: Dariusz Stolicki