Grant Horizon Europe dla pracowników INPiSM i zespołu badawczego kierowanego przez Prof. Marcina Grabowskiego

Informujemy, że w ramach współpracy w międzynarodowym konsorcjum, Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju (WSMiP) otrzymało grant Horizon Europe (HORIZON-WIDERA-2023-ERA-01-06)  w wysokości 2 499 687,50 EUR na realziację projektu European Hub for Contemporary China (EuroHub4Sino). W przedsięwzięcie zaangażowanych będzie 8 partnerów z 6 europejskich krajów. Zespołem UJ kierować będzie dr hab. Marcin Grabowski.

EuroHub4Sino ma na celu wzmocnienie zdolności UE do lepszego zrozumienia współczesnych Chin poprzez oparcie na czterech połączonych i współzależnych filarach, które przewidują:

• rozwój nowoczesnej platformy cyfrowej, która będzie służyć społeczeństwu jako źródło wiedzy o Chinach.
  • stworzenie integracyjnej i różnorodnej sieci, która w pełni wykorzysta platformę cyfrową do prowadzenia wspólnych działań badawczych i komunikacyjnych,
  • opracowanie innowacyjnego i zrównoważonego modelu biznesowego, którego celem byłoby wsparcie kontynuacji prac po zakończeniu projektu.

Pracownik Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, dr hab. Marcin Grabowski, poprowadzi zespół Uniwersytetu Jagiellońskiego, w skład którego wchodzą:

Dr Emilian Kavalski;

Dr hab. Łukasz Gacek;

Dr hab. Małgorzata Abassy;

Dr Wiktoria Wojciechowska;

Dr Błażej Sajduk;

Dr Sławomir Wyciślak;

Dr Dominika Dziwisz;

Dr Paolo Pizzolo;

Estera Staes;

Jakub Stefanowski.

EuroHub4Sino, jako wspólny projekt konsorcjum, będzie koordynowany przez Beyond the Horizon International Strategic Studies Group, niezależny think tank z siedzibą w Belgii. Poza Centrum w skład konsorcjum wchodzą:

Institute for Security and Development Policy (Sztokholm, Szwecja);

Hybrid Core (prywatna firma zajmująca się nowymi technologiami, Belgia);

Department of Politics and International Studies (Uniwersytet w Warwick, Wielka Brytania);

Royal Institute of International Affairs (Chatham House, Wielka Brytania);

Jan Masaryk Centre for International Studies (Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Pradze, Czechy);

Institute of Chinese Studies (Uniwersytet w Heidelbergu, Niemcy).