Seminarium w Uniwersytecie Gdańskim z udziałem pracowników INPiSM

W dniu 31 maja br. w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się kolejne, po krakowskim, międzynarodowe seminarium naukowe poświęcone Ukrainie i zmaganiom tego państwa z rosyjska agresją zatytułowane Russian invasion of Ukraine and the new international order – the perspective of Central Europe and the countries of the Global South. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uniwersytetów z Nowej Zelandii, Meksyku, Ukrainy i Polski. Obradom przewodniczyli profesorowie: Marian Edward Haliżak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Rob Rabel z Victoria University of Wellington. Nasz Instytut był reprezentowany przez dr Edytę Chwiej, która wygłosiła referat zatytułowany Russian invasion of Ukraine - the perspective of the Federative Republic of Brazil, oraz dr. hab. Adriana Tyszkiewicza, który przedstawił analizę pod tytułem (Geo)politically involved, military neutral – Hungary and the Russian invasion in Ukraine.

Mamy nadzieję, że zainicjowana staraniami Uniwersytetów: Gdańskiego, Warszawskiego oraz Jagiellońskiego przy udziale Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego i innych podmiotów partnerskich inicjatywa będzie nadal pomyślnie się rozwijać, skutkując wartościową i wielodyscyplinarną dyskusją nad jednym z najważniejszych problemów obecnej doby.

Więcej informacji o przebiegu seminarium w podsumowaniu na stronie internetowej Uniwersytetu Gdańskiego (tutaj).