Powrót

Komunikat w sprawie organizacji pracy Biblioteki INPiSM UJ od 25 maja 2020 r.

Z dniu 25 maja 2020 r. Biblioteka INPiSM UJ wznawia swoją działalność. Biblioteka będzie funkcjonowała zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, z uwzględnieniem rekomendacji Biblioteki Narodowej
i Biblioteki Jagiellońskiej według poniższych zasad:

 

1. Wznowione zostają wypożyczenia książek, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Wypożyczanie książek jest możliwe wyłącznie po uprzednim zalogowaniu się do katalogu komputerowego i złożeniu zamówienia (https://katalogi.uj.edu.pl). Login to barkod z legitymacji, hasło - numer PESEL.
Po odbiór książek należy się zgłaszać dopiero po otrzymaniu emaila (adres jak
w systemie USOS) wygenerowanego przez system biblioteczny z informacją, że książki są gotowe do odbioru. W wypożyczalni może przebywać maksymalnie jeden czytelnik. Nie będą realizowane zamówienia składane w wypożyczalni.
Ze względu na zasady bezpieczeństwa wszystkie osoby odwiedzające Bibliotekę muszą założyć maseczkę albo przyłbicę ochronną oraz zdezynfekować ręce.

2. Do odwołania pozostają niedostępne: czytelnia, katalogi kartkowe oraz komputery w wypożyczalni.

3. Terminy zwrotów książek wypożyczonych studentom zostały przedłużone, aktualne informacje znajdują się na indywidualnych kontach czytelników (https://katalogi.uj.edu.pl).

4. Wypożyczone książki można zwracać osobiście w wypożyczalni lub odsyłając je pocztą na własny koszt na adres Biblioteki INPiSM UJ (ul. Jabłonowskich 5, 31-114 Kraków). Prosimy o wysyłanie przesyłek za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

5. Wszystkie książki zwrócone do Biblioteki przez czytelników będą poddane siedmiodniowej kwarantannie.

6. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu Biblioteki można uzyskać telefonicznie pod numerami: 12 426 50 21 lub mailowo: bibliotekainpism@uj.edu.pl