Konkurs "Parlament Europejski - powrót Wschodu na Zachód"

event-date: 15.04.2013
organizer: Stowarzyszenie Maj 77
Contact: m.uznanska@maj77.org.pl

Interesujesz się tematyką praw człowieka? Chciałbyś dowiedzieć się jak funkcjonuje Parlament Europejski? Aplikuj na organizowany przez Stowarzyszenie Maj 77 Konkurs dla Studentów.

Aby wziąć w nim udział należy przesłać w terminie do 15. kwietnia 2013 roku komplet dokumentów zawierających: cv, list motywacyjny oraz esej o objętości 8-12 stron znormalizowanego maszynopisu dotyczący jednego z poniższych tematów:

  • Działania Parlamentu Europejskiego na rzecz przemian we Wschodniej Europie przed 1989 rokiem
  • Aktywność Parlamentu Europejskiego w obronie praw człowieka i wolności słowa

Wymienione dokumenty bardzo prosimy przesłać elektronicznie na adres mailowy office@maj77.org.pl do godz. 12.00 dnia 15. kwietnia 2013 r. (liczy się moment otrzymania maila). Potwierdzenie przez organizatora drogą mailową otrzymania kompletu dokumentów stanowi warunek wstępny udziału w naborze. Ogłoszenie wyników I etapu nastąpi dnia 15. maja 2013.

Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie 5 osób, które będą walczyć o atrakcyjne dwie nagrody główne. Ta część będzie miała formę obrony pracy, w drodze debaty i rozmowy z moderatorem. Etap ten zostanie rozstrzygnięty 7. czerwca 2013 roku, podczas Konferencji „Parlament Europejski: Powrót wschodu na zachód".

W konferencji uczestniczyć będą obecni i byli europarlamentarzyści, działacze ruchów opozycyjnych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawiciele świata nauki, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, studenci wyższych uczelni kierunków historyczno -politologicznych a także media.

Konferencja będzie także okazją do premierowego pokazu filmu dokumentalnego na ten sam temat w reżyserii Anny Ferens. Film ten, oparty na niepublikowanych materiałach archiwalnych, rozmowach z europarlamentarzystami i działaczami byłej opozycji, przedstawia debaty Parlamentu Europejskiego i sylwetki najbardziej aktywnych posłów na tle rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie obrony praw człowieka w krajach bloku wschodniego w latach 1980-1990.

Do udziału w konkursie Stowarzyszenie Maj 77 zaprasza osoby, które ukończyły co najmniej II rok studiów wyższych, a nie ukończyły jeszcze 26. roku życia. Szczegółowe wymagania znajdą Państwo w załączonym regulaminie.

Published Date: 13.03.2013
Published by: Dariusz Stolicki