21.05.2013
The Jagiellonian University Rector prof. dr hab. med. Wojciech NOWAK, in coordination with the Polish Special Operations Forces Command (POLSOFCOM) Commander BGEN Piotr PATALONG, kindly invite to attend the Jagiellonian University – POLSOFCOM security conference: Beyond "Neptune Spear" – Special Operations Forces versus postmodern international security threats on May, 24th 2013 at the Jagiellonian University, Collegium Maius in Cracow.
więcej o Beyond "Neptune Spear" – Special Operations Forces versus postmodern international security threats

Poradnik dla osób ubiegających się o granty badawcze

12.05.2013
Rada Młodych Naukowców opublikowała poradnik dla osób ubiegających się o granty badawcze, którego współautorami są pracownicy naszego Instytutu, dr Piotr Bajor i dr Marcin Grabowski.
więcej o Poradnik dla osób ubiegających się o granty badawcze

12.05.2013
Przedstawiciele Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego UJ w dniach 17-19.04.2013 mieli okazję brać udział w Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2013 jak również towarzyszącej im VI Międzynarodowej Konferencji Policyjnej, „Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – nowe wyzwania dla Policji oraz innych służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach".
więcej o Udział przedstawicieli Koła Bezpieczeństwa Narodowego w Międzynarodowych Targach Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2013

IV Festiwal Dyplomatyczny

16.05.2013
Kolejna edycja Festiwalu Dyplomatycz- nego przyciągnęła w mury Uniwersytetu Jagiellońskiego zarówno znamienitych prelegentów oraz gości, jak i przyszłych dyplomatów czy negocjatorów, którzy mierzyli swoje siły podczas Turnieju Negocjacyjnego. Potencjał tego wydarzenia sprawił, że w tym roku w Turnieju wzięło udział aż 16 drużyn z całej Polski, w tym zespoły Kół Naukowych, które uczestniczą w tym unikatowym projekcie już od pierwszej edycji. Drużyny walczyły o nagrodę główną, którą był, jak co roku, wyjazd do Brukseli przekazany przez Panią Różę Thun, europosłankę z ramienia Platformy Obywatelskiej.
więcej o IV Festiwal Dyplomatyczny

17.06.2013
24 maja w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się konferencja "Beyond Neptune Spear - SOF versus postmodern security threats" współorganizowana przez Dowództwo Wojsk Specjalnych oraz Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych. Licznie zgromadzonych gości - generałów wojsk specjalnych krajów NATO, ambasadorów, konsulów, ministrów oraz badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powitali JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. dr hab. med. Wojciech Nowak oraz Dowódca Wojsk Specjalnych - gen. bryg. Piotr Patalong.