Konferencję naukowa pt. „Wokół Hindukuszu. Ocena interwencji w Afganistanie"

30.10.2013
Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ wraz z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ, Zakładem Iranistyki UJ, Kołem Naukowym Iranistyki UJ oraz Kołem Naukowym Amerykanistyki UJ zapraszają na konferencję naukową pt. „Wokół Hindukuszu. Ocena interwencji w Afganistanie".
więcej o Konferencję naukowa pt. „Wokół Hindukuszu. Ocena interwencji w Afganistanie"

Dr hab. Artur Gruszczak wybrany do władz CEEISA

16.12.2013
Dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ, został wybrany przez członków Środkowo- i Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Studiów Międzynarodowych (Central and East European International Studies Association - CEEISA) do Komitetu Wykonawczego tej organizacji na kadencję 2013-2016.
więcej o Dr hab. Artur Gruszczak wybrany do władz CEEISA

Naukowcy Mołdawii i Polski o sukcesach i wyzwaniach Partnerstwa Wschodniego

01.10.2013
Kilkudziesięciu naukowców z Mołdawii oraz delegacja z Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięło udział 27 września 2013 r. w konferencji naukowej poświęconej wdrażaniu programu Partnerstwo Wschodnie w Mołdawii. Konferencja odbyła się w Państwowym Uniwersytecie Mołdawii w Kiszyniowie, w ramach międzynarodowego projektu badawczego „Partnerstwo Wschodnie: założenia – doświadczenia – wyzwania. Analiza procesu implementacji w państwach objętych programem" realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Udział w obradach wziął Ambasador RP w Kiszyniowie Artur Michalski.
więcej o Naukowcy Mołdawii i Polski o sukcesach i wyzwaniach Partnerstwa Wschodniego

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ wysoko oceniony przez PKA

02.07.2014
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni, a także kierując się sprawozdaniem Zespołu działającego w obszarze nauk społecznych w zakresie nauk społecznych i prawnych w sprawie oceny instytucjonalnej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego wydało ocenę wyróżniającą.
więcej o Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ wysoko oceniony przez PKA

24.09.2013
Dnia 12-13 czerwca 2013 roku w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. Macedonia: oblicza konfliktów w XX i XXI wieku. Historia – polityka – język – kultura – media. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy: Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz Instytutu Historii UJ, Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Komisji Środkowoeuropejskiej Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o Sprawozdanie z Konferencji "Macedonia: oblicza konfliktów w XX i XXI wieku. Historia – polityka – język – kultura – media"