Dr hab. Artur Gruszczak z wizytą w Królewskiej Akademii Wojskowej w Bredzie

24.01.2014
W dniach 14-17 stycznia br. dr hab. Artur Gruszczak, prof. UJ przebywał w Holenderskiej Akademii Wojskowej (NLDA) w Bredzie.
więcej o Dr hab. Artur Gruszczak z wizytą w Królewskiej Akademii Wojskowej w Bredzie

06.02.2014
Gościem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych w dniu 16 stycznia 2014 r. był Ambasador Azerbejdżanu w Polsce dr Hassan Hassanov, który wygłosił wykład w ramach kolejnej edycji Jagiellońskich Spotkań Dyplomatycznych.
więcej o Wizyta na Uniwersytecie Jagiellońskim Ambasadora Azerbejdżanu w Polsce dr. Hasana Hasanova

08.01.2014
W dniu 3 grudnia 2013 r. odbyła się zorganizowana przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego debata ekspercka pod tytułem „Wielkie kłopoty czy mała stabilizacja? Polska jak enklawa dla uchodźców ze Wschodu".
więcej o Wielkie kłopoty czy mała stabilizacja? Polska jak enklawa dla uchodźców ze Wschodu

28.12.2013
Kilkudziesięciu naukowców z państw objętych programem Partnerstwo Wschodnie oraz Polski wzięło udział 18 listopada 2013 r. w międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej wdrażaniu programu Partnerstwo Wschodnie w tych państwach. Konferencja była podsumowaniem międzynarodowego projektu badawczego „Partnerstwo Wschodnie: założenia – doświadczenia – wyzwania. Analiza procesu implementacji w państwach objętych programem" realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
więcej o Naukowcy z Polski i państw Partnerstwa Wschodniego o sukcesach i wyzwaniach programu

09.01.2014
Na zaproszenie Dowództwa Operacji Specjalnych NATO (NATO Special Operations Headquarters (NSHQ)), dnia 4 grudnia 2013 r. k/Mons w Belgii pracownik naszego Instytutu dr Jakub Stępień wygłosił wykład pt. The Structure of non-Western Ideology of Religious Fundamentalism and Its Impact on International Security and Global Level of Violence.
więcej o Wykład dr Jakuba Stępnia na zaproszenie Dowództwa Operacji Specjalnych NATO w Belgii