dr hab. Krzysztof Szczerski redaktorem dwumiesięcznika Arcana

20.01.2013
Informujemy, że od stycznia br. dr hab. Krzysztof Szczerski z Katedry Współczesnych Systemów Politycznych naszego Instytutu jest redaktorem naczelnym dwumiesięcznika "Arcana".
więcej o dr hab. Krzysztof Szczerski redaktorem dwumiesięcznika Arcana

Konferencja naukowa "Ameryka Łacińska w stosunkach międzynarodowych"

08.01.2013
Konferencja naukowa "Ameryka Łacińska w stosunkach międzynarodowych" to wydarzenie do wzięcia udziału w którym zaproszeni są wszyscy zainteresowani problematyką latynoamerykańską, ale też szeroko pojętymi stosunkami międzynarodowymi, ekonomią czy polityką. Uczestnikami konferencji będą pracownicy naukowi reprezentujący czołowe polskie ośrodki badawcze oraz studenci zainteresowani Ameryką Łacińską.
więcej o Konferencja naukowa "Ameryka Łacińska w stosunkach międzynarodowych"

„Media a polityka - między informacją i kreacją", Kraków 13-14.11.2012 r.

16.12.2012
Zorganizowana przez Zakład Dziennikarstwa INPiSM UJ konferencja naukowa zgromadziła znakomite grono badaczy mediów i komunikacji politycznej, reprezentujących uznane ośrodki naukowe z całego kraju. Dwudniowe obrady odbywały się m.in. w salach Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o „Media a polityka - między informacją i kreacją", Kraków 13-14.11.2012 r.

III Kongres Praw Człowieka

16.12.2012
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ ma zaszczyt zaprosić na III Kongres Praw Człowieka - "Third International Conference on Human Rights Education. Promoting Change in Times of Transition and Crisis".
więcej o III Kongres Praw Człowieka

Politologia w INPiSM nagrodzona w konkursie ministerstwa

15.02.2013
Pod koniec listopada Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki w konkursie, w którym „politologia" prowadzona w INPiSM została jednym z wyróżnionych kierunków studiów. Rozmowa z Dyrektorem ds. dydaktycznych dr Pawłem Ścigajem.
więcej o Politologia w INPiSM nagrodzona w konkursie ministerstwa