02.07.2014
Od roku akademickiego 2014/15 nowoprzyjęci studenci kierunku bezpieczeństwo narodowe, studia II stopnia, będą mogli wybrać anglojęzyczną specjalizację. Jjako pierwsi studenci uczelni cywilnych w Polsce będą także mogli wziąć udział w wymianie zagranicznej w ramach programu Erasmus+.
więcej o Comprehensive approach to contemporary international conflicts and crises – nowa specjalizacja na kierunku „Bezpieczeństwo narodowe"

14.06.2014
W dniu 7 czerwca br. rozegrany został II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W rozgrywkach udział wzięły drużyny reprezentujące wszystkie kierunki i toki studiów realizowane w Instytucie oraz zespół kadry naukowej i doktorantów naszej jednostki.
więcej o II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych rozstrzygnięty

Konferencja "Po co nam Parlament Europejski?"

07.04.2014
27.03.2014 r. odbyła się konferencja naukowa "Po co nam Parlament Europejski?", zorganizowana przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ oraz Centrum Inicjatyw Międzynarodowych. Jako prelegenci wystąpili europosłowie, kandydaci, naukowcy jak również studenci i doktoranci.
więcej o Konferencja "Po co nam Parlament Europejski?"

03.04.2014
Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ zaprasza na konferencję naukową pt."Państwa dysfunkcyjne/upadłe i ich destabilizujący wpływ na stosunki międzynarodowe w wymiarze regionalnym i globalnym". Konferencja odbędzie się 8 kwietnia 2014 r. w Sali Wystawowej B Auditorium Maximum UJ.
więcej o Konferencja naukowa pt. "Państwa dysfunkcyjne/upadłe i ich destabilizujący wpływ na stosunki międzynarodowe w wymiarze regionalnym i globalnym"

25.03.2014
W dniach 12-13 marca 2014 r. odbyła się międzynarodowa konferencja „15 Years of Polish Membership in Nato: Experiences & Future Challenges", zorganizowana przez Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego UJ we współpracy z przedstawicielami Wojsk Specjalnych.
więcej o Konferencja „15 Years of Polish Membership in Nato: Experiences & Future Challenges"